Фредерік Форсайт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фредерік Форсайт
англ. Frederick Forsyth[1]
Народився25 серпня 1938(1938-08-25) (86 років)
Ешфорд, Кент, Англія
Країна Велика Британія[2][3][…]
Місце проживанняЕшфорд[d]
Діяльністьписьменник, журналіст
Галузьжурналістика[5], spy fictiond[5], спецслужба[d][5] і Міжнародна журналістика[5]
Alma materГранадський університет[6], Tonbridge Schoold і Yardley Courtd
Знання мованглійська[7]
ЗакладРойтерз[6], Таємна розвідувальна служба[8], Eastern Daily Pressd[6] і Королівські військово-повітряні сили Великої Британії[6]
Роки активності1969 — тепер. час
Magnum opusДень Шакала
Військове званняпайлот-офіцер
Нагороди
IMDbID 0287046
Сайтfrederickforsyth.co.uk

Фредері́к Маккарті Форса́йт (англ. Frederick McCarthy Forsyth; *25 серпня 1938, Ешфорд) — англійський письменник. Автор таких відомих книг як «День Шакала», «Пси війни», «Досьє «Одеса», «Месник», «Афганістан». Твори Форсайта часто з'являються у списках бестселерів, і більше десятка його творів було екранізовано. До 2006 року він продав понад 70 мільйонів книжок більш ніж 30 мовами.[9]

Біографія

[ред. | ред. код]

Народився в Ешфорді, графство Кент. Середню освіту отримав в Тонбриджській приватній чоловічій школі. Закінчив університет Гранади в Іспанії. У 17 років отримав ліцензію пілота, у 19 — став наймолодшим льотчиком британських ВПС. В Королівських військово-повітряних силах Форсайт відслужив два роки (1956—1958).

З 1958 року працював репортером газети «Eastern Daily Press» у Норфолку, а з 1961-го кореспондентом «Reuters» : спочатку в Парижі, а потім у Східному Берліні. У 1965 повернувся в Лондон і працював радіо- й телерепортером для BBC. З липня по вересень 1967 року висвітлював війну між Біафрою та Нігерією. Записи, що накопичились за роки роботи, і особисті враження Форсайт згодом успішно використав у своїй письменницькій роботі. Судячи з усього, щось у репортажах Форсайта не влаштовувало керівництво BBC, і його відкликано до Лондону. Форсайт звільнився з корпорації й повернувся в Біафру. Там він спочатку працював вільним журналістом, а потім представляв інтереси «Daily Express» і «Time magazine».

Першою книгою Форсайта стала документальна «Історія Біафри», видана в 1969 році. Однак великих грошей вона не принесла. Відсутність грошей і стала причиною появи в 1971 році роману «День Шакала». За рік до того, Форсайт полишив журналістську роботу. «День Шакала» він написав за місяць. Відкинута спочатку багатьма видавництвами, вона одержала нагороду Едгара По й стала бестселером.

Форсайт зробив ставку на політичний трилер і виявився правим. Роман приніс йому і славу, і гроші. Надалі письменник вирішив не міняти своїх творчих орієнтирів — темою його книг стали міжнародні інтриги та шпигунство.

Взагалі, матеріальний фактор, за свідченням самого автора, є визначальним мотивом у його творчості. Форсайт заявляє, що із задоволенням би не писав, якби мав достатньо грошей на своєму рахунку. Але, судячи з усього, розмір гонорарів поки не дозволяє йому залишити письменницьке ремесло. Практично кожна книга Форсайта стає бестселером.

Романи письменника як правило базуються на реальних подіях, які автор по-своєму інтерпретує. Не можна сказати, що його версії є надто оригінальними і несподіваними. Проте якість творів залишається достатньо високою, і книги Фредеріка Форсайта читаються з інтересом. Член консервативної партії, одружений, має двох дітей. Захоплюється риболовлею, дайвінгом, лижами. Живе на своїй фермі в сільській місцевості.

Визнання

[ред. | ред. код]

За літературні здобутки письменник був нагороджений орденом Британської імперії.

Бібліографія

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. NNDB — 2002.
  2. The author and the coup he didn't have to invent
  3. LIBRIS — 2012.
  4. Evidence zájmových osob StB
  5. а б в г Чеська національна авторитетна база даних
  6. а б в г Munzinger Personen
  7. Bibliothèque nationale de France BNF: платформа відкритих даних — 2011.
  8. автобіографія
  9. Leeman, Sue (3 вересня 2006). Forsyth Looks at World of Al-Qaida. Associated Press. Процитовано 26 червня 2015.